Współpraca jest kluczem do sukcesu zarówno dla przedsiębiorstw, jak i małych firm. Współcześni pracownicy muszą koniecznie pracować nad wspólnym celem, a przy pomocy Internetu nie jest to niemożliwe. Nawet w przypadku programistów i projektantów pracujących za kulisami cyfrowych przedsiębiorstw praca zespołowa i współpraca mogą przesądzić o losie projektu. Różne osoby spotykają się i wykonują pracę, niezależnie od ich organizacji pracy. Od typowej pracy biurowej po bardziej nowoczesną organizację pracy mobilnej, każdy znajdzie wspólną przestrzeń do współpracy.

Im więcej osób będzie współpracować (na przykład nad kodem lub projektem), zwiększy się wydajność. Projekty deweloperskie działają szybciej, a wystarczająca liczba osób śledzi postępy, pracuje nad błędami i zapewnia przestrzeganie specyfikacji projektu. Zostaną ustanowione wydajne przepływy pracy, a zespół będzie pracował jak dobrze naoliwiona maszyna.

Poniższa lista zawiera jedne z najlepszych deweloperskich i projektowych wirtualnych przestrzeni roboczych i platform, które zachęcają do współpracy i maksymalizują wydajność. Niektóre z nich są bezpłatne do użytku online, a niektóre to płatne aplikacje, które firmy mogą wdrożyć dla swoich pracowników.

GitHub

GitHub to jedna z najbardziej znanych obecnie dostępnych platform programistycznych. Może być używany do współpracy typu open source lub do pakietu korporacyjnego / biznesowego. Użytkownicy hostują i przeglądają kod za pośrednictwem GitHub, umożliwiając swobodny przepływ komunikacji między współpracownikami w ramach oprogramowania. Za pomocą konta możesz tworzyć projekty i zarządzać nimi oraz tworzyć oprogramowanie ze swoimi współpracownikami, przyjaciółmi, a nawet zupełnie obcymi osobami.

Jedną z najważniejszych cech GitHub jest przegląd kodu. W interfejsie masz dostęp do lekkich narzędzi do przeglądania kodu. Ty i Twój zespół możecie wymyślić proces przeglądu, dzięki czemu otrzymacie kod, który będzie spełniał wasze standardy jakości, idealnie pasował do przepływu pracy i oczywiście działał tak, jak powinien.

Built.io

Built.io to dostawca rozwiązań i usług cyfrowych oferujący niezbędne produkty dla współczesnych przedsiębiorców, start-upów i przedsiębiorstw. Ich celem jest przyspieszenie innowacji dla swoich klientów poprzez aplikacje mobilne, internetowe i IoT (internet rzeczy). W pewnym sensie Built.io wnosi przyszłość technologii do Twojej firmy, zapewniając jej aktualność i konkurencyjność.

Built.io oferuje trzy główne produkty, które dodają wartości każdej firmie:

  • io Backend
  • io Flow
  • Contentstack

Te trzy mają na celu usprawnienie procesów i stworzenie bardziej wydajnego środowiska pracy.

Built.io Backend zapewnia mobilną Backend-as-a-Service (mBaaS), która daje małym firmom możliwość tworzenia swoich aplikacji bez martwienia się o szczegóły projektowania, budowania i utrzymywania stosu technologicznego zaplecza. Platforma zaplecza jest klasy korporacyjnej, więc może zaspokoić potrzeby nawet dużych firm w zakresie aplikacji internetowych, mobilnych i IoT.

Built.io Flow ułatwia firmom integrację setek aplikacji biznesowych z istniejącym przepływem pracy. Możesz skompletować swój idealny cyfrowy obszar roboczy z odpowiednim zestawem narzędzi do tego zadania, a wszystko to dzięki ogromnej bibliotece integracji Flow, która pozwala zautomatyzować Twój biznes.

Contentstack to system zarządzania treścią Built.io, umożliwiający Twojej firmie publikowanie treści, które docierają do większej liczby osób w większej liczbie kanałów. Dzięki Contentstack będziesz w stanie stale zwiększać oglądalność, bezproblemowo zarządzać treściami i skuteczniej wzmacniać swoją markę.

Zapier

Większość nowoczesnych organizacji biznesowych ma wiele aplikacji biznesowych, z których korzystają na co dzień. Jednak mając do dyspozycji wiele narzędzi, nieuniknione jest, że osoby korzystające z tych aplikacji zostaną przytłoczone. Zamiast osiągnąć wydajność przepływu pracy, mieliby trudności z ich używaniem. Dzięki chwalonemu rozwiązaniu automatyzacji Zapier można łatwo zautomatyzować zadania między aplikacjami. Użytkownicy mogą tworzyć niestandardowe automatyzacje przepływu pracy, które odpowiadają ich potrzebom, osiągając prawdziwą wydajność za pomocą wszystkich dostępnych aplikacji.

Automatyzacja to jeden z kluczy do naprawdę wydajnej przestrzeni roboczej. Zapier pomaga wyeliminować najbardziej żmudne, powtarzalne zadania, z którymi musi sobie radzić Twoja siła robocza. W ten sposób Twoi pracownicy mogą skupić się na innych zadaniach, które wymagają większej uwagi. Łącząc aplikacje biznesowe i automatyzując procesy, będziesz w stanie zrobić więcej za mniej.

Francis Mansueto

https://www.ringcentral.com/us/en/blog/top-dev-platforms-collaboration-and-maximize-efficiency-2/

------ ♣ ------ ------ ♠ ------ ------ ♦ ------